021-88760001
info@sound-city.ir

حضور استاد انوشیروان روحانی در ماه پیانوی استودیو شهر صدا

۱۶ آبان ۱۳۹۸

حضور استاد انوشیروان روحانی در ماه پیانوی استودیو شهر صدا

انوشیروان روحانی پیانیست و آهنگساز شهیر ایرانی با دعوت مدیریت مجموعه ی شهر صدای پارسیان، مهندس آیدین الفت، در Piano Month استودیو شهر صدا به ضبط آثاری با صدابرداری امید نیک بین و دستیاری تورج سارنج پرداخت.

استاد انوشيروان روحانی ،تحصيلات موسيقي خود را در هنرستان عالی موسيقي تهران تا مرحله فارغ التحصیلی پي گيري نمود.او بیش از ۲۵ سال نداشت که عضو شورای موسیقی رادیو شد و تا آخرین سالی که در آن سازمان فعالیت داشت، این سمت را عهده دار بود. وی از اولین برنامه «گلها» با این برنامه همکاری فراوان داشت و رهبری ارکستر شماره ۸ به عهده او بود علاقه بسيار زياد او به پيانو و کيبورد باعث گرديد که در سال ۱۳۴۲ اولين دستگاه ارگ الکترونيک را به ايران وارد نمايد.در کنار اين فعاليتها بايستي به نوازندگي آکاردئون در بسياري از آثار ساخته خود را نيز اشاره نمود انوشيروان روحاني با بسياري از خوانندگان مطرح ايراني و بين المللي همکاري نموده است که مي توان به گابريلا فونتانا (خواننده سولیست سوپرانو اپرای وین)، کلاوس ماينه ، اميل ساين و سایر خوانندگان مطرح دنیای موسیقی اشاره نمود.
آثار ساخته شده بوسيله انوشيروان روحاني به بيش از ۵۰۰ اثر مي رسد که حدود ۲۰۰ اثر آن در غالب موسيقي ارکسترال با کلام و بي کلام ، قطعات پيانو و موسيقي فيلم منتشر شده اند.از جمله اين آثار مي توان به سلطان قلبها ، گل سنگ ، عاشق شدم ، دل کوچولو و همچنين ترانه شايد من ، شايد تو با اجراي گروه اسکورپيونز اشاره نمود.

لازم به ذکر است که Piano Month استودیو شهر صدا از یکشنبه پنجم آبان ماه شروع شده و تا پنج شنبه سی ام آبان ماه ۱۳۹۸ ادامه دارد. لذا از موزیسین ها و نوازندگان پیانو دعوت می شود جهت رزرو استودیو جهت ضبط آثار خود و یا تهیه ویدئو کلیپ برای این یک ماه اقدام فرمایند

تلفن رزرو استودیو شهر صدا: ۶۷۶۲ ۳۳۹ ۰۹۱۲