021-88760001
info@sound-city.ir

گزارش سمینار هنر شنیدن و اجرای موسیقی

۲۵ آبان ۱۳۹۷

گزارش سمینار هنر شنیدن و اجرای موسیقی

سمینار هنر شنیدن و اجرای موسیقی با سخنرانی استاد نادر مشایخى برگزار شد.

صبح روز جمعه چهارم آبان ماه مجموعه ی شهر صدای پارسیان میزبان استاد نادر مشایخی بودند. این سمینار که با موضوع هنر شنیدن و اجرای موسیقی برگزار شد نکات قابل تاملی را در بر داشت.

استاد نادر مشایخی علت اصلی برگزاری چنین سمیناری را قدیمی بودن سیستم آموزشی در زمینه کورس های مبانی آهنگسازی و رهبری بیان نمودند. ایشان معتقد بودند که مدتهاست در ایران از روش ها و کتب یکسان و قدیمی برای آموزش استفاده می شود و خیلی از متدها و تکنیک های روز دنیا خصوصا در زمینه هاى گوناگون آموزش موسيقى اصلا در ایران وجود ندارد.
وی که از دانشگاه موسیقی وین در اتریش و در رشته آهنگسازی، رهبری و موسیقی الکترونیک با درجه ی ممتاز فارغ‌التحصیل شده است تاکید كرد:
هنر خوب شنیدن مطلب اصلى است. در قدم اول یک موزیسین و رهبر ارکستر خوب باید بتواند بر اساس آنچه که می شنود تصمیم بگیرد. منظق و عقل در خدمت شنيدن. با گوش تصميم گرفتن.

قسمت دوم این سمینار به بیان توضیحاتی درباره ی دوره های آموزشی پیش رو که توسط ایشان در آموزشگاه شهر صدا برگزار می شود، اختصاص داشت. استاد نادر مشایخی چهار دوره ی آموزشی با نام های “کورس پرفرمنس شنیداری”، “کورس مبانی آهنگسازی”، “کورس مبانی رهبری” و “کورس آموزش سازها” را به زودی در آموزشگاه شهر صدا برگزار خواهند نمود.

قسمت پایانی این سمینار نیز به پرسش و پاسخ اختصاص داشت و استاد مشایخی با ادبياتى صميمى با پاسخ به سوالات علاقه مندان و شرکت کنندگان تجربیات خود را در اختیار ميهمانان پر مخاطب اين سمينار قرار دادند. در اين سمينار كه در استوديو شماره يك شهر صدا برگزار شد قريب به يكصد نفر حضور داشتند.