نوعدوره حضوری
تاریخ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
صندلی0/0
قیمترایگان
همین حالا بخریدرزرو
صدابرداری استودیویی چیست و چرا اهمیت دارد؟

امروزه هر کس که در زمینه موسیقی فعالیت می کند در خانه خود یک استودیوی شخصی دارد و یا در سر آرزوی داشتن استودیوی شخصی خود را دارد. بکارگیری صحیح از ادوات صدابرداری استودیویی مانند میکروفن ها، پیش تقویت کننده ها، کارت صدا و بلندگوها نیاز به داشتن دانش دارد. بهره گیری مناسب، برداشت صدایی درست، شاخصه های شنیدن صحیح، کار با نرم افزارهای صدابرداری همه نیازمند داشتن علم این فن و یادگیری تجربه های اساتید این فن است. با یادگیری مهارت صدابرداری استودیویی سازمان فنی و حرفه ای کشور بدون داشتن پیش زمینه هم می توانید تبدیل به یک صدابردار استودیویی شوید. در مجموعه شهرصدای پارسیان با وجود امکانات حرفه ای صدابرداری استودیوهای شهرصدا این مهارت را به صورت عملی و با تجهیزات روز و حرفه ای دنیا می آموزید. در پایان نیز امکان ۱۰ ساعت کارآموزی را در استودیو شماره یک شهرصدا را خواهید داشت.

دوره صدابرداری استودیویی برای چه افرادی مناسب است؟

پیش نیاز گذراندن این دوره تنها داشتن دیپلم در هر رشته ای می باشد. هر چند که آشنایی به موسیقی، یا حداقل یک ساز و آشنایی به کامپیوتر و علم ریاضیات می تواند به دریافت بهتر مطالب این رشته کمک کند. این دوره به تمامی موزیسین ها و علاقه مندان تجهیزات صدابرداری ،DJها، علاقه مندان کار با نرم افزارهای تدوین و تصحیح صدا توصیه می شود.

سرفصل های دوره صدابرداری استودیویی:
نام رشته دوره های آموزشی مدرس تعداد جلسات تعداد ساعات
 

 

صدابردار استودیو
کد ملی
۳۵۲۱-۳-۰۸۷-۰۰۳-۰۰۰-۱

مبانی صدا و آکوستیک مهندس احمد پازوکی ۳ (۴ساعته) ۱۲
نرم افزار کیوبیس فراز تعالی ۴ (۴ ساعته) ۱۶
الکترونیک سیستم های صدابرداری مهندس آیدین الفت ۳ (۳ساعته) ۹
میکروفن گذاری آیدین الفت ۳ (۳ ساعته) ۳۲
صدابرداری استودیو آیدین الفت ۳ (۴ساعته) ۱۰
ضبط در استودیو ۱۰
جمع ۱۶ (۴ ماه) ۶۸

 

 

ویدئو معرفی مهارت بین المللی صدابرداری استودیویی
سوالات متداول

برای شروع به یادگیری دوره صدابرداری استودیو چه تجهیزاتی در منزل نیاز است

الزاما به هیچ تجهیزاتی نیاز نداریم. اما داشتن یک کامپیوتر با امکانات نصب نرم افزار Cubase (هر نسخه ای) به فهم یادگیری کار با نرم افزار کمک خواهد کرد.

آیا بعد از این دوره امکان پیدا کردن شغل وجود دارد؟

پیدا کردن شغل در هر رشته ای نیازمند ۳ چیز است. یک: داشتن دانش. دو: تجربه کاری. سه: داشتن روابط اجتماعی خوب. یک آموزشگاه وظیفه انجام شرط اول را دارد که در آموزشگاه شهرصدا شرط اول با استانداردی بالا انجام می شود. شرط دوم نیز تا حدودی در این آموزشگاه انجام می شود و شما تجربه اساتید را دریافت می کنید. اما شرط سوم بستگی به توانایی های خود فرد دارد.

آیا در استودیو هم امکان کار عملی هست؟

بله. در این دوره درسی بنام صدابرداری استودیویی وجود دارد که با تکنیک های مختلف ضبط و کار در محیط حرفه ای استودیویی تکنیک های مختلف صدابرداری آموزش داده می شود.

آیا با میکروفن ها نیز عملی آشنا می شویم؟

بله. در این دوره درسی بنام میکروفن گذاری وجود دارد که علاوه بر آشنایی با انواع میکروفن ها، نحوه میکروفن گذاری سازهای مختلف نیز به دو صورت مونو و استریو آموزش داده می شود.

آیا می توان بدون گذراندن دوره مدرک را گرفت؟

خیر

آیا پس از پایان دوره مدرک ارائه می‌شود؟

بله. مدرک مهارت بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای کشور که زیرنظر وزارت کار و امور اجتماعی است. این مدرک در تمامی جهان اعتبار دارد.

آیا این دوره نیازمند پیش نیاز خاصی است؟

خیر. تنها داشتن دیپلم هر رشته ای کافی است

آیا می توان به صورت اقساط شهریه را پرداخت کرد؟

بله. اقساط بنا به گذراندن هر درس به صورت مجزا پرداخت می شود. بدین ترتیب درس گذرانده شده هم برای گذراندن مهارت های دیگر معتبر است و هم می توانید ادامه دروس را در زمان مناسب با توجه به شرایط مالی خود بگذرانید. درس پرداخت شده و گذرانده شده اعتبارش برای همیشه در این آموزشگاه حفظ خواهد شد. بنابراین نیازی به پرداخت کل شهریه و یا نگرانی از بابت بی اعتبار شدن پرداخت نخواهید داشت.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر دوره، لطفا فرم زیر را تکمیل تا از واحد آموزش آموزشگاه شهر صدا با شما تماس حاصل شود.

  نام و نام خانوادگی (الزامی)

  آدرس ایمیل (الزامی)

  شماره موبایل (الزامی)

   

  دوره‌های مرتبط
  صدابرداری اجرای زنده

  صدابرداری اجرای زنده