021-88760001
info@sound-city.ir

جشن زادروز و بازدید استاد حسین علیزاده از مجموعه شهر صدای پارسیان

۲ شهریور ۱۳۹۸

جشن زادروز و بازدید استاد حسین علیزاده از مجموعه شهر صدای پارسیان

جشن زادروز و بازدید استاد حسین علیزاده از مجموعه شهر صدای پارسیان در روز تولد ایشان

استاد حسین علیزاده آهنگساز، پژوهشگر و نوازنده تار و سه تار ایرانی روز جمعه ۱ شهریور، روز تولد ایشان، مهمان استودیو شهر صدا بودند و مراسم جشن زادروز نیز همزمان با حضورشان در استودیو شهر صدا برگزار شد.

در این مراسم که به همت علی جعفری پویان برگزار شد جمعی از هنرمندان از جمله علی بوستان، بهنود یخچالی، آزاده امیری، حامی حقیقی، یگانه حسینی نیا، نگار نوراد، پاشا هنجنی، سایه صدیفی، نیما جوان، کامبیز باقری، آرش هژیر آزاد و … حضور داشتند.

حسین علیزاده که زاده ی ۱ شهریور ۱۳۳۰ تهران می باشد ردیف ‌دان، آهنگ ‌ساز، پژوهش‌گر و نوازنده تار و سه ‌تار ایرانی و نامزد دریافت ۳ جایزه گرمی است.
وی یکی از چهره‌های تحسین ‌شده موسیقی فیلم در ایران به ‌شمار می‌آید و آثاری چون دلشدگان، گبه، زشت و زیبا، زمانی برای مستی اسب ها، لاک پشت ها هم پرواز می کنند، آواز گنجشک و ملکه از ساخته های ایشان هستند. وی با کسب ۴ سیمرغ بلورین برای فیلم‌های گبه، زشت و زیبا، آواز گنجشک‌ها و ملکه، مشترکاً به همراه مجید انتظامی و محمدرضا علیقلی برنده بیش‌ترین سیمرغ بلورین در بخش بهترین موسیقی متن از جشنواره فیلم فجر می‌باشد.

همچنین طی این مراسم بازدید ایشان تست ضبطی را در استودیو شهر صدا انجام دادند و با تکنولوژی
پیشرفته استودیو شهر صدا آشنا شدند و مورد تائید ایشان قرار گرفت. همچنین ایشان از آموزشگاه شهر صدا و پلاتو های پادمآرت نیز بازدید داشتند.

مجموعه شهر صدای پارسیان ضمن تبریک زادروز این موسیقیدان برجسته و فاخر، و همچنین سپاس بی پایان از علی جعفری پویان و همچنین علی بوستان، حضور این هنرمندان را در این مجموعه در روز میلاد استاد حسین علیزاده افتخاری برای خود و همه عوامل این مجموعه دانسته، سلامتی و عمر طولانی برای ایشان و تمامی هنرمندان جریان ساز آرزو دارد.