021-88760001
info@sound-city.ir

سمینار "نسل ما و موسیقی" با سخنرانی پویا نیک پور برگزار شد

۶ خرداد ۱۳۹۷

سمینار “نسل ما و موسیقی” با سخنرانی پویا نیک پور برگزار شد

روز جمعه ۴ خرداد ۹۷ سمینار “نسل ما و موسیقی” با سخنرانی پویا نیک پور Music Producer و رهبر ارکستر موفق ایرانی در آموزشگاه شهر صدا برگزار شد.

 

در ابتدای این سمینار مهندس شایان هاشملی مدیر مارکتینگ مجموعه شهر صدای پارسیان توضیحاتی را درباره نگرش جدید سمینار های مجموعه شهر صدای پارسیان ارائه دادند.

 وی افزود:

سمینار “نسل ما و موسیقی” امروز با رویکردی متفاوت از آنچه در گذشته شاهد آن بودیم در حال برگزاری است. امروزه با توجه به شرایط فرهنگی و مسائل هنری در جامعه ما نظام آموزشی روز به روز گسترده تر شده و جای خود را بیش تر از پیش به نظام اجرایی می دهد. هدف اصلی برگزاری این گونه سمینار ها درمجموعه  شهر صدای پارسیان در اصل فرهنگ سازی تکنیکال و ارتقاء سطح فرهنگی – هنری مسائل مربوط به حوزه موسیقی و صدا می باشد.

در ادامه پویا نیک پور به روی صحنه آمده و با توضیحاتی درباره تنوع ذائقه موسیقی در زمان های مختلف، تاثیر نبود یک رسانه معتبر در موسیقی و نبود قانون کپی رایت در موسیقی سمینار خود را آغاز می نماید.

از دیگر مباحثی که در این سمینار مطرح شد می توان به وجود موانع مختلف در راستای تولید و انتشار موسیقی و تاثیر تکنولوژی بر موسیقی اشاره کرد.

همچنین صحبت های پایانی پویا نیک پور درباره علت های کمرنگ شده چهره های معتبر در موسیقی بود.

بخش پایانی این سمینار نیز به پاسخ سوالات شرکت کنندگان اختصاص داده شد که در این بخش آقای پویا نیک پور و آرمان موسی پور آهنگساز فیلم که به عنوان مهمان افتخاری در این سمینار حضور داشتند به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

 

مهندس آیدین الفت، آرمان موسی پور، مهندس نعیم مسچیان، مهندس بهزار شیرزادی، امید نیک بین و بهنام حفیظی از جمله شرکت کنندگان در این سمینار بودند.

این سمینار با استقبال کم نظیر علاقه مندان، دانشجویان و فعالان حوزه  موسیقی و صدا برگزار شد.