021-88760001
info@sound-city.ir

مهارت طراحی و ساختاربندی (مهندسی) صدا تأسیس شد

۲۴ تیر ۱۳۹۹

مهارت طراحی و ساختاربندی (مهندسی) صدا تأسیس شد

مهارت-شغل “طراحی و ساختاربندی (مهندسی) صدا” در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأسیس شد

برای اولین بار در تاریخ آموزش آکادمیک علوم مهندسی صدا، رشته آموزشی “طراحی و ساختاربندی (مهندسی) صدا” در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط مهندس آیدین الفت پس از ۳ سال تلاش و پیگیری مستمر تأسیس و ثبت شد.

حرفه ی “طراحی و مهندسی صدا (Sound Design and Engineering)” شغل و مهارتی بین المللی است که در صنعت موسیقی، سینما و تئاتر بسیار حائز اهمیت و ترکیبی از هنر و فن است. این مهارت با استفاده کاربردی از علوم مهندسی صدا و هنر طراحی صوت، از صدا به عنوان یک ابزار منحصر بفرد که تا اعماق روح و روان شنونده نفوذ کرده و باعث تأثیرات شگرف سایکوآکوستیکی در ذهن مخاطب می شود، استفاده می کند .

مهندس آیدین الفت، دانش آموخته مهندسی صدا از کالج اکسپرشن کالیفرنیا پیش از این نیز رشته “صدابرداری” در مقطع کاردانی را در دانشگاه جامع علمی و کاربردی پایه گذاری نموده است و هم اکنون به عنوان مدیر گروه و استاد آن دانشگاه فعالیت می نماید. او همچنین در تدوین رشته “فن آوری صدا” در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت داشته است. از فعالیت های او در عرصه صنعت صدا تاسیس مجموعه شهر صدای پارسیان، آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد شهر صدا و استودیوهای شهر صدا به عنوان یزرگ ترین و مجهزترین مرکز خصوصی در آموزش و خدمات مهندسی صدا می باشد.

مراکز آموزش آزاد سازمان فنی و حرفه ای در سراسر کشور زیر نظر وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی از سال ۱۳۵۹مهارت های شغلی و حرفه ای را آموزش می دهد و تنها مرکز آموزشی در ایران است که مدرک مهارت (Profession) بین المللی و معتبر صادر می کند.
از هم اکنون مهارت-شغل “طراح و ساختاربند (مهندس) صدا” در کلیه مراکز آموزش آزاد هنرهای نمایشی سازمان فنی و حرفه ای کشور قابل تدریس و این شغل بطور رسمی ثبت شده است.