021-88760001
info@sound-city.ir

جلسه پرسش و پاسخ با کریستفر فون دیلن سرپرست گروه شیلر در مجموعه شهر صدای پارسیان برگزار شد

۱۶ شهریور ۱۳۹۷

جلسه پرسش و پاسخ با کریستفر فون دیلن سرپرست گروه شیلر در مجموعه شهر صدای پارسیان برگزار شد

مجموعه شهر صدای پارسیان طی روزهای ۱۳ تا ۱۵ شهریورماه ۹۷ شاهد دو رویداد بزرگ بود. اول حضور آقای کریستفر فون دیلن سرپرست گروه آلمانی شیلر برای ضبط آلبوم جدید این گروه در استودیو شهر صدا و همچنین جلسه ی پرسش و پاسخ پیرامون موسیقی الکترونیک در این مجموعه برگزار شد.

 

گروه آلمانی شیلر که آذرماه سال گذشته برای نخستین بار در تهران به روی صحنه رفت و پنج شب اجرای باورنکردنی را برای مخاطبان موسیقی الکترونیک رقم زد، در دومین سفرش به ایران و به‌عنوان سورپرایز قطعه «برلین تهران» را برای نخستین بار اجرا کرد و این قطعه شروع پیوند فرهنگی ایران و آلمان در عرصه موسیقی شد.

تلفیق موسیقی فاخر ایرانی با موسیقی الکترونیک غربی

تسلط کریستفر فون دیلن به موسیقی الکترونیک غربی از یک سو و همكارى تمام قد امید نیک بین، مدرس و استاد دانشگاه و مسلط به ردیف های آوازی موسیقی و نوازندگی اصیل ایرانى، از سوی دیگر باعث تلفیق درست و شنیدنی موسیقی فاخرایرانی با موسیقی الکترونیک غربی شد.
ضبط این اثر در استودیو شهر صدا به مدیریت آیدین الفت، صدابرداری امید نیک بین و دستیاری امیر والی انجام پذیرفت. در این آلبوم آقای حجت اشرف زاده به عنوان خواننده و بسیاری از هنرمندان شاخص ایرانی در زمینه نوازندگی سازهای نی، دف، دایره، دوتارو تنبور حضور داشته اند.

در ادامه ی این رویداد در روز چهارشنبه ۱۴ شهریورماه ۹۷ جلسه ی پرسش و پاسخ پیرامون موسیقی الکترونیک در مجموعه شهر صدای پارسیان برگزار شد که طی آن کریستفر فون دیلن به پرسش های مطرح شده توسط شرکت کنندگان پاسخ داد و تجربیات و نوع نگرش خود را به موسيقى و به خصوص موسيقى الكترونيك با آنها به اشتراک گذاشت.

مجموعه شهر صدای پارسیان همواره به عنوان پیشگام در عرصه آموزش حرفه اى مهندسی صدا در ایران سعی بر انتقال دانش و تجربه جهانی به ایران را داشته است. در پایان اين جلسه پرسش و پاسخ یک جلد نفيس از شاهنامه فردوسی، به عنوان سنبل ادبیات کلامی موسیقی ایرانی، از طرف مجموعه شهر صداى پارسيان به آقای کریستفر فون دیلن اهدا شد تا همراهى وزين باشد در راه بازگشت به موطن اش.