نوعدوره حضوری
تاریخ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
مکانآموزشگاه شهر صدا
صندلی0/0
قیمترایگان
همین حالا بخریدرزرو
میکس چیست؟

میکس به فرآیندی گفته می‌شود که صدا، سازها و آواهای ضبط ‌شده‌ی در یک یا چند کانال میکس می‌شود. میکس صداها معمولاً در استودیوهای ضبط به عنوان بخشی از ساخت یک آلبوم و یا قطعه موسیقی به حساب می آید و وظیفه این کار بر عهده مهندس میکس صدا می باشد. تنظیم همه ی کانال ها از لحاظ فرکانس، رنگ، زیروبمی و … نسبت به کاناهای دیگر در این مرحله انجام خواهد شد.

مسترینگ چیست؟

مسترینگ آخرین مرحله در چرخه تولید اثر موسیقیایی قبل از تکثیر آن می باشد. مسترینگ آخرین فرصت برای اصلاح اشکالات شنیداری اثر و همچنین رساندن کیفیت آن به حداکثر ممکن می‌باشد به نحوی که اثر مسترینگ شده در گستره وسیع و متنوعی از سیستم های باز پخش از آی پد گرفته تا داخل اتوموبیل، یکپارچگی و کیفیت خود را به طور نسبی حفظ نماید. از نگاهی دیگر مسترینگ به نوعی مرحله کنترل کیفی و همچنین تخصصی‌ ترین و دقیق‌ ترین مرحله در فرآیند تولید یک قطعه موسیقی است.

دوره میکس و مسترینگ برای چه افرادی مناسب است؟

تمامی آهنگسازان، تولیدکنندگان آثار موسیقیایی و آثار صوتی و همچنین صدابرداران نیازمند داشتن این علم و مهارت هستند. حتی اگر خود نمی خواهند یک میکس کننده حرفه ای شوند، داشتن این مهارت می تواند آنها را به داشتن زبان مشترک که بتواند نظرات خود را در میکس به گوش مهندس میکس برساند کاربرد دارد. امروزه در عرصه رقابت در شنیده شدن موسیقی، میکس و مسترینگ خوب یک اثر را شنیدنی تر می کند. 

 سرفصل های دوره میکس و مسترینگ:
نام رشته دوره های آموزشی مدرس تعداد جلسات تعداد ساعات
 

 

ترکیب کننده
و نهایی ساز صدا
کد ملی
۳۵۲۱-۳-۰۸۷-۰۰۱-۰۰۰-۱

مبانی صدا و آکوستیک مهندس احمد پازوکی ۳ (۴ساعته) ۱۲
نرم افزار کیوبیس فراز تعالی ۴ (۴ ساعته) ۱۶
الکترونیک سیستم های صدابرداری مهندس آیدین الفت ۳ (۳ساعته) ۹
میکس و مسترینگ رامین مظاهری ۸ (۴ ساعته) ۳۲
میکس در استودیو ۱۰
جمع ۱۸ (۴/۵ ماه) ۷۹

 

 

ویدئو معرفی مهارت بین المللی میکس و مسترینگ
 سوالات متداول

آیا بعد از این دوره امکان پیدا کردن شغل وجود دارد؟

پیدا کردن شغل در هر رشته ای نیازمند ۳ چیز است. یک: داشتن دانش. دو: تجربه کاری. سه: داشتن روابط اجتماعی خوب. یک آموزشگاه وظیفه انجام شرط اول را دارد که در آموزشگاه شهرصدا شرط اول با استانداردی بالا انجام می شود. شرط دوم نیز تا حدودی در این آموزشگاه انجام می شود و شما تجربه اساتید را دریافت می کنید. اما شرط سوم بستگی به توانایی های خود فرد دارد.

آیا همه VSTها تدریس می شود و در اختیار هنرجوها قرار داده می شود؟

دوره میکس و مسترینگ دوره آشنایی و بکارگیری ابزارهای میکس است. VSTها شبیه ساز صداهای موسیقیایی و صداهای الکترونیکی هستند و در دوره تنظیم کننده و تولیدکننده موسیقی الکترونیک تدریس می شود.

آیا فقط اعداد و ارقام گفته می شود یا ابزارها کامل توضیح داده می شود؟

در این دوره ابزارهای میکس کاملا آموزش داده شده و با ذکر مثال عملی و شنیدنی توضیح کامل داده می شود.

میکس چه سبک هایی گفته می شود؟

در این دوره اساس میکس همه سبک ها گفته می شود و مثال های عملی از سبک های سنتی، پاپ، راک و الکترونیک مطرح و بطور عملی انجام می شود.

در این دوره با چه نرم افزاری کار می شود؟

نرم افزار Cubase به عنوان نرم افزار پایه است. اما مطالب میکس قابل پیاده سازی و اجرا روی همه نرم افزارها می باشد.

آیا می توان به صورت اقساط شهریه را پرداخت کرد؟

بله. اقساط بنا به گذراندن هر درس به صورت مجزا پرداخت می شود. بدین ترتیب درس گذرانده شده هم برای گذراندن مهارت های دیگر معتبر است و هم می توانید ادامه دروس را در زمان مناسب با توجه به شرایط مالی خود بگذرانید. درس پرداخت شده و گذرانده شده اعتبارش برای همیشه در این آموزشگاه حفظ خواهد شد. بنابراین نیازی به پرداخت کل شهریه و یا نگرانی از بابت بی اعتبار شدن پرداخت نخواهید داشت.

مهارت میکس و مسترینگ نیازمند داشتن چه تجهیزاتی است؟

این مهارت دو سطح دارد. در سطح اولیه یا آموزشی تنها داشتن یک کامپیوتر و یک جفت بلندگوی مانیتورینگ ارزان قیمت کافی است. اما در سطح دوم و حرفه ای داشتن کارت صدای خوب و بلندگوی مانیتورینگ خوب و آکوستیک حرفه ای در محل انجام میکس و مسترینگ بسیار حائز اهمیت است.

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر دوره، لطفا فرم زیر را تکمیل تا از واحد آموزش آموزشگاه شهر صدا با شما تماس حاصل شود.

    نام و نام خانوادگی (الزامی)

    آدرس ایمیل (الزامی)

    شماره موبایل (الزامی)