021-88760001
info@sound-city.ir

خدمات

طراحی صدا

به همت خدمات مجموعه شهر صدای پارسیان “طراح صدا” امروز عنوانی آشنا  و مسئولیتی مشخص در کنار دیگر طراحان یک اثر نمایشی است. دیگر عنوان هایی چون “افکتور” نام های فراموش شده است و فن “طراحی صدا” جایگزین آن شده است. طراح صدا با بهره گیری از هنر صدابرداری، صداگذاری، تلفیق وتجمیع براساس نمایشنامه و خواست کارگردان اقدام به طراحی صدا می کند. این طراحی از صدای بازیگر، آکسسوار تا جلوه های صوتی قابل پخش و حتی به طراحی سکوت تسری پیدا می کند.

به همت این مجموعه در سال ۱۳۹۵ عنوان “طراح صدا” در کنار سایر عناوین جایزه جشنواره بین المللی تئاتر فجر قرار گرفت. این مجموعه هم اکنون به عنوان پیشگام این خدمت آماده خدمات رسانی به صنعت تئاتر کشور می باشد.

صدابرداری تئاتر

امروزه در جهان صدابرداری تئاتر زیرمجموعه ای از “طراحی و مهندسی صدا” در تئاتر است. این مجموعه با بنیان گذاشتن عنوان طراحی و مهندسی صدا در تئاتر نگرش به امر صدابرداری را به سوی “مهندسی صدای تئاتر”، “صداگذاری در لحظه” و استفاده از “سیستم های انتشار سینمایی” و همچنین ابداع سیستم های انتشار منحصر به آن نمایش خاص سوق داده است. این مجموعه از سال ۱۳۸۹ با ایجاد تحول در صدای نمایش های روی صحنه و با تجربه طراحی و مهندسی صدای بیش از ۵۰ نمایش در سالن های رسمی کشور خدماتی نوین و منطبق با استانداردهای جهانی را در این زمینه عرضه می دارد.

صدابرداری کنسرت

مجموعه شهر صدای پارسیان همگام با دیگر فعالیت هایش صدابرداری کنسرت موسیقی را نیز در جمع خدمات خود قرار داد. این مجموعه تا کنون با سابقه مهندسی صدا در ده ها کنسرت مطرح موسیقی فعالیت چشم گیری در این زمینه داشته است. مجموعه شهر صدای پارسیان با نگرش “مهندسی صدای اجراهای زنده” و نه تنها “صدابرداری” استانداردی جهانی را به نوع ارائه خدمات خود اضافه کرده است.بر اساس این نگرش صدابرداری شاید کلمه ای آشنا اما نامناسب برای خدمات “مهندسی صدای اجرای زنده” در این مجموعه باشد.

این مجموعه با بهره گیری از تیم کامل مهندسی صدا به تفکیک “مهندس صدای اجرای زنده”، “اپراتور صدا”، “دستیار صدای سیستمهای انتشار جلوی صحنه(FOH)”، ” دستیار صدای پشت صحنه” و “مدیر فنی” بجای استفاده از تنها یک “صدابردار” از یک کار گروه بهره می گیرد و خدمات خود را در یک قالب استاندارد جهانی عرضه می کند. تجهیزات فنی دیجیتال و آنالوگ به روز دنیا که در اختیار این مجموعه می باشد از مزایای مهم این خدمت برای اجرای صحیح، پرشور، همگون و بی نقص پروژه های شما است.

این مجموعه در سال ۱۳۹۵ اولین کنسرت با صدابرداری فراگیر (Surround) به عنوان مبدع این نوع صدارسانی در ایران، باب چنین نگرشی برای صدابرداری کنسرت در ایران را باز کرده است.

صدابرداری فیلم

امروزه در صنعت فیلم سازی، صدا نقش اصلی و تعیین کننده ای را در تأثیر گذاری بر مخاطب ایفا می کند. به جرأت می توان گفت اگر تکنولوژی دهه های اخیر صدا وجود نداشت سینما به سمت نابودی می رفت. امروزه یکی از جنبه های جذاب که باعث حضور مخاطب در سینما می شود را باید سیستم های صوتی چند کاناله در سینماها دانست. سیستم های نوین انتشار صدا موسوم به Dolby Surround به نوع صدابرداری و صداگذاری وابسته است. مجموعه شهر صدای پارسیان  با بهره گیری از سیستم های نوین صدابرداری و بکارگیری فنون روز دنیا خدمات صدابرداری فیلم های سینمایی را نیز عرضه می کند. هدف از انجام این مهم کم کردن فاصله ای کشور ما با سایر کشورهای صاحب صنعت سینما در جهان است. امروزه امکان صدابرداری و صداگذاری فراگیر (Surround) امری مهم برای حضور جهانی فیلم های ایرانی در جشنواره های بین المللی فیلم در جهان است. این مجموعه با در اختیار داشتن تجهیزات روز و نیروهای کارآمد خدمت رسان این جنبه مهم صنعت سینما است.

راه اندازی رادیوی محلی

امروزه در دنیا سیستم های ارتباط جمعی (Broadcasting) از محدوده ارگان ها، سازمان های دولتی خارج شده و هر مجموعه خصوصی هرچند کوچک امکان راه اندازی رادیوی محلی خود را دارد تا بتواند نیازهای مخاطبان خاص خود را پوشش دهد.

مجموعه شهر صدای پارسیان با تجربه فعالیت و برنامه سازی در شبکه دولتی رادیو نمایش، تأسیس و راه اندازی رادیوهای محلی در میدان های نفتی و گازی و دیگر مؤسسات و شرکت های کوچک امکان ارائه خدمات “راه اندازی رادیوی محلی” را به صورت حرفه ای دارد.

امروزه وجود رادیوی محلی نشانی از توجه به مخاطب و مشتری مداری شرکت های خدمات دهنده است و الگوی یک ارتباط دائمی است.

نصب و راه اندازی

مجموعه شهر صدای پارسیان با گروه فنی و مجرب خود آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی سیستم های صوتی جهت انتشار صوت برای “مراکز آموزشی”، “مراکز درمانی”، “مراکز تجاری”، “سالن های همایش”، “سالن های کنسرت”، “سالن های نمایش” و دیگر مراکز خدماتی است. این مجموعه با تجربه انجام ده ها پروژه صوتی در سالن های تک منظوره و چند منظوره و با بهره گیری از تجهیزات روز دنیا خدمات شایانی را در این زمینه عرضه می دارد. یکی از امکانات این مجموعه امکان نصب و راه اندازی سیستم های مدیریت بلندگو، مدیریت انتشار و آدرس دهی صوتی از طریق IP می باشد.